Armağan İlci mezarı başında anıldı

Merhum Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci, Basın Danışmanı Gülçin İlci Bozkurt ve Şoförü Ahmet Uğuz, aramızdan ayrılışlarının 21’inci Yıldönümünde mezarları başında dualarla anıldı. Burdur Asri Mezarlığında düzenlenen anma törenine Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Baro Başkanı Av. Ramazan Gedik, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Merhum Başkan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, oğlu Okan İlci,  Gülçin İlci’nin ablası Nurçin Gök ve yakınları ile Ahmet Uğuz’un yakınları katıldı.

Anma Töreninde konuşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “1998 yılında kaybettiğimiz çok kıymetli belediye başkanımız ve mesai arkadaşları için yine bir araya geldik. Ölüm hayatın bir gerçeği ama bazen erken, bu erken ölümü sevgili başkanımız ve mesai arkadaşlarında 1998 yılında yaşamıştık. Bize bıraktıkları güzel anılar, çağdaş, demokratik ve sosyal demokrat belediyeciliğini Burdur’a bizlere öğreten ve miras bırakan çok değerli belediye başkanımız Armağan İlci ve mesai arkadaşlarının anısını yaşatmaya çalışıyoruz. Üzerinden 21 yıl geçti hala onları sevenler, sayanlar, ailesi, yakınları ve bizler evlatları olarak, dostları olarak anmaya ve onları unutmamaya gayret ediyoruz.  çok zor bir görevi ifa etti sayın başkanımız çünkü o dönemin kendi değerlendirmesini yaptığımızda hem siyaset kurumunun,  hem ekonominin, hem de yurttaş beklentisinin en zor olduğu dönemlerden birisiydi.

                Onların Bıraktığı Yerden Bayrağı Biz devraldık

Çok iyi hatırlıyorum biz o zaman yeni yetişiyorduk, gençliğin bağrındaydık henüz. Armağan başkanımız, bu ay bir kuruş geldi İller Bankasından diye Burdur Belediyesine afiş asmıştı.  Böyle yoklukta, böyle zorlukta belediye başkanlığı yaparak iyi ve güzel anılarla Burdurlunun kalbinde unutulmaz bir yer bırakarak, aramızdan geç yaşında ayrıldı ve tabi ki iki mesai arkadaşıyla Gülçin ablamız ve Ahmet ağabeyimizle birlikte. Mekanları cennet olsun, onların bıraktığı yerden bizler bayrağı devraldık. Onlara yakışan, onların yapmaya çalıştığı belediyecilik anlayışı ile hem ben hem mesai arkadaşlarımız, belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız, siyasi partim ve onu seven tüm dostları olarak yapmaya gayret ediyoruz. İnşallah onlarda bizim yaptıklarımızı görüp, mutlu olabiliyorduk, böyle düşünüyor ve umut ediyorum. Bir kez daha onları anmak üzere burada toplanan tüm dostlarına, yakınlarına, sevenlerine de onlar adına teşekkür etmek istiyorum. ne mutlu ki üzerinden çeyrek asır neredeyse geçmiş olmasına rağmen hala bir çok insanı böyle bir günde toparlayıp, bir araya getirebiliyorlar. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Merhum Belediye Başkanı Armağan İlci’nin oğlu Okan İlci ise katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından dua edildi.

 Başkan Ercengiz ve beraberindeki katılımcılar Merhum Başkan Armağan İlci, Basın Danışmanı Gülçin İlci Bozkurt ve Şoförü Ahmet Uğuz’u mezarları başında ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Anma Töreni, helva dağıtımı ile sona erdi.

Close Search Window