Başkan Ercengiz Burdur Gölü’nün kurtarılmasına yönelik yaptığı açıklamaya destek verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ‘un Burdur Gölü’nün kurtarılmasına yönelik yaptığı açıklamaya destek verdi.

“Burdur Belediyesi olarak Burdur Gölü’nün kurtarılması için atılacak her türlü adımı tüm gücümüzle desteklemeye hazırız”  Sözleri ile desteklerini ifade eden Başkan Ercengiz,  “AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ‘un Burdur Gölü’nün kurtarılmasına yönelik yaptığı açıklamayı olumlu buluyor ve Burdur Belediyesi olarak göreve geldiğimiz 2014’den bu yana Burdur Gölü’nün ilimiz için ne kadar önemli olduğunu her fırsatta vurguluyoruz.” Dedi.  

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Gölü’nün Burdur için taşıdığı öneme vurgulayarak “Burdur Gölü, Burdur’un çevre dokusu,  sosyokültürel yapısı ve iklimlenme yapısına varıncaya kadar çok önemli bir yere sahip. Burdur Gölü’nün kurtarılması için atılacak her türlü adımı, Burdur Belediyesi olarak tüm gücümüzle desteklemeye hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Arıtma Tesisi’nin yenilenme nedeni, Burdur Gölü

Atık Su Arıtma Tesisi’nin rehabilite edilmesindeki en büyük nedenin Burdur Gölü olduğunu belirten Başkan Ercengiz  “2014 yılından itibaren Burdur Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nin yenilenme nedeninin en temelinde, Burdur Gölü’ne deşarjı olan mevcut atık su arıtma tesisinin rehabilite edilmesi ve Burdur Gölüne en az kirlilikte ulaştırılması hedeflenmiştir. Aynı zaman da Burdur Gölü havzasında bulunan tüm Atık Su arıtma tesislerinin de en kısa zamanda rehabilite edilerek, özellikle Organize Sanayi Bölgeleri’nden deşarjı yapılan atıkların en temiz haliyle Burdur Gölüne ulaştırılmasının doğru olacağını her fırsatta ifade ettik. Burdur’un tarihi dokusunda, insan yaşam tercihinde ve bugüne kadar ticaretin de en önemli etki unsurlarından bir tanesi olan Burdur Gölü kurumamalı. Gölümüzü kurtarmak için verdiğimiz bu mücadeleye, tüm Burdur halkını davet ediyorum. Burdur Gölü için yapılacakların takipçisi olacağımızı ifade ediyor ve gölümüzü kurtarmak için tüm gücümüzle, hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini her defasında belirtiyoruz. “ dedi.

Close Search Window