Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, göreve başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yaklaşık 40 gün süren koronavirüs tedavisinin ardından hafta başı itibariyle görevine başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, düzenlenen karşılamada basın mensuplarının sorularını cevaplayarak, koronavirüs salgını ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Başkan Ercengiz, “40 gün sonra tekrar görevimizin başındayız. 11 Mart 2020’den itibaren değerli yurttaşlarımızın maalesef canına, günlük yaşantısına mal olan bir süreci yaşamaya da devam ediyoruz. Eğer gerekli tedbirleri önlemleri yeteri kadar alıp uygulamazsak, bundan sonra da çok canımızı yakabilir. Bu virüsten nasibini almış bir yurttaş olarak hem bedenen, hem de ruhen bazı sıkıntılara sebep olduğunu söyleyebilirim. Önemli olan hasta olmamak ve hasta olmamak için mücadele vermek.” İfadeleri kullandı.

SOSYAL HUSUSLARA ÇOK DİKKAT EDİLMELİ

Koronavirüse karşı alınması gereken önlemler ve tedbirlere değinen Başkan Ercengiz, “Maske kullanımını bir kültür haline getirdik. Mesafe konusunda bir takım uyarılarımız devam etse de, halkımızın bu kurallara uyduğuna inanıyorum. Fakat temas konusunda hala istediğimiz noktada değiliz. Sosyal bir husus, yakın teması seviyoruz. Eş, dost, akraba ziyaretlerini ya da birlikte yaşam kültürünü devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu dönem buna biraz ara vermek lazım.  Kayıtlara geçen koronavirüs vakalarında en çok bulaşma şekli aile içi ortamlarda ve ya birlikte yaşanılan alanlarda olduğunu görüyoruz. Başta kendimizi ve en sevdiklerimizi düşünerek davranış biçimi geliştirmeliyiz.” Dedi.

“KURUMUMUZDA DA GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALACAĞIZ”

Başkan Ercengiz, koronavirüs ile mücadele kapsamında kurum içerisindeki çalışma şartlarının sağlıklaştırılmasına yönelik tedbirlerin de alınacağını belirterek, “Koronavirüs nedeni ile bugün kurumumuzda da birçok arkadaşımız temaslı, pozitif veya köy karantinasında. Bu durum hem işleri aksatmamak için diğer arkadaşlarımıza yük bindiriyor, hem de kendi sağlığımız açısından son derece risk oluşturuyor. Bu konuda da arkadaşlarımızla kısa bir süre içerisinde toplantı yapmayı planlıyoruz.”  Şeklinde konuştu.  

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ GÜÇLÜ TUTMAK ZORUNDAYIZ

Güçlü bir bağışıklık sisteminin, koronavirüs ile mücadeledeki en önemli faktör olduğuna dikkat çeken Başkan Ercengiz, “Tüm virüsler vücutta, organizmada bağışıklık sisteminin düştüğü ya da zayıfladığı durumlarda ortaya çıkar. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak zorundayız. Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlü olursa,  vücudumuz virüslere karşı o kadar direnç gösteriyor. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak içinse düzenli uyku, varsa kötü alışkanlıklarımızdan uzak durmak ve dengeli beslenmek. Bunlara dikkat etmekte fayda var. Çok şükür ben sağlığıma kavuştum, Herkesin de sağlığına kavuşmasını diliyorum. Kimsenin hasta olmaması temel nedenimiz. Bu beladan da hep birlikte bir an evvel kurtulmak, en büyük umudum, dileğim arzum ve duam. Kendimiz ve sevdiklerimiz için lütfen tedbirlere uyalım. Herkese Sağlıklı günler diliyorum.” Dileklerinde bulundu.

Close Search Window