Nermin Hanım Kreş ve Gündüz Bakımevi

BURDUR BELEDİYESİ NERMİN HANIM KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

PERSONEL DURUMU

1 Müdür, 2 Büro Elemanı, 5 Öğretmen, 5 Yardımcı Öğretmen, 1 Aşçı Yardımcısı, 2 Kat Görevlisi, ! Güvenlik Görevlisi

HİZMETLER

Kurumumuzda  36 – 71 ay arası çocuklarımıza okul öncesi eğitim vermekte olup  çocuklarımızın doğum tarihleri ölçü alınarak yaş gruplarına erkek kız dengesine göre ayrılan eğitim sınıflarımızda her sınıfın kendi yaş ve gelişim özelliklerine uygun bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğitim programımız MEB Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğünün oluşturduğu programlar esas alınarak hazırlanmakta olup çocuklarımızın yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal alan olmak üzere tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmayı, çeşitlendirmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflemektedir. Sınıflarımızda en fazla yirmi öğrenci ve bir öğretmen ve yardımcı öğretmenler bulunmaktadır. Yemek ve kahvaltılarımız çocuklarımızın gelişimlerini destekleyecek şekilde gıda mühendisi tarafından karbonhidrat, protein ve yağ miktarlarını gözeten sağlıklı aylık yemek menüleri hazırlanmaktadır. Okulumuz tam gün olup yarım gün eğitim vermemektedir. Okulumuzun servis hizmeti olmayacaktır.

Okulumuz Eylül-Haziran ayları arasında eğitim-öğretim, Temmuz  ayında  ise yaz kursları başlığı altında hizmet verecektir.

KAYIT BİLGİLERİ

  • Burdur’da yaşayan tüm aileler, 36-71 yaş grubunda olup tuvalet alışkanlığı edinmiş, bez kullanmayan, uygun olan çocukları için başvuru yapabileceklerdir.
  • Okulumuzun öğrenci kesin kayıt önceliği Şehit ve Gazi çocuğu (1. dereceden) Burdur Belediyesi çalışan personel çocukları, çalışan anne önceliği, kamu personeli ve özel sektör çalışanlarının çocuklarıdır. Kontenjan açığımız için diğer başvurular değerlendirmeye alınacaktır.
  • Veli adaylarımız öğrenci ön başvuru ve kesin kayıt sürecini sosyal medya hesabımız (nermin_hanim_kres instagram hesabı) üzerinden takip edebilirler. Ön başvurular kurumuzmuz tarafından alınacaktır. Kesin kayıtlar okul idaresi tarafından bilgilendirilecektir.
  • Ön başvuru süresini ya da daha sonra kesin kayıt süresini kaçıran çocuklar için tekrar başvuru yapılmayacaktır. Kontenjan dolmadığı durumlarda sistem tekrar ön başvuru için açılacaktır. Bu durumda veli adaylarımız tekrar başvuru yapabileceklerdir.

 

Close Search Window