Başkan Ercengiz Su Deposunda incelemelerde bulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in önem verdiği projelerin başında gelen nitelikli içme suyu projesi hızla devam ediyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü ile birlikte Atatürk Mahallesindeki 5000 m3’lük su deposu ve  içme suyu arıtma yumuşatma tesisinde incelemelerde bulundu.

Tesisle ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bugün Burdur Belediyesine ait Arıtma yumuşatma tesisinin inşaat yapım alanındayız. Arkadaşlarımızdan gerekli bilgiyi aldık. 26 bin m2 alan üzerinde 17 bin m2 lik bir inşaatta içme suyu yumuşatma tesisinin temeli atıldı ve hızla devam ediyor. İnşallah 2020 yılının sonuna kadarda bu tesisin yapımı tamamlanıp Burdur halkının istediği o nitelikli suyunun son planı olan son binanın da yapımı tamamlandıktan sonra vatandaşımıza nitelikli içme suyunu içireceğiz.

Yapı son teknolojiye uygun halde planlanmış şekilde yapılmaktadır. Depoya giren kaba su belirli işlemlerden geçirildikten sonra filtrasyonu ile birlikte merkezi şebekemize içilebilir nitelikte içme suyu olarak kazandırılacak. 10000 m3’lük ana depomuz ve 5000 m3 lük Atatürk Mahallesine hizmet verecek 2. Depomuz ile arıtma yumuşatma tesisimizde tamamlandıktan sonra Burdur halkının isteği nitelikli içme suyunu en kısa zamanda kazandırmış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Close Search Window